پرداخت چک

باسلام درسال 94 به پیشنهاد شخصی که همکار بودیم و میگفت نیت خیر دارم... اقدام به خرید خودرو نمودم و قرار شد 8سفته به مبلغ 4.300.000 تومان را بنده و 8چک2.900.000تومانی را وی پرداخت نماید_سفته ها را من تهیه و امضا نمودم و تا الان بموقع پرداخت شده_ ولی چکها از دسته چک ایشان بوده و من هیچ امضایی ندادم بابت چکها...در حال حاضر بعد از پاس نمودن 3فقره سفته متوجه شدم ایشان دومورد از چکهایش را پاس نکرده و اظهار مینماید که پول ندارم و نمیخواهم پاس کنم ومیگوید ماشین مال توست خودت چکها را هم باید پاس کنی الان میخوام بدونم آیا به لحاظ قانونی با توجه به اینکه من سفته ها را در موعد مقرر پاس کرده ام آیا در دادگاه حکم به پرداخت چکهای اون طرف هم به ضرر من صادر خواهد شد یا اینکه دادگاه هر کدوم از ما رو ملزم میکنه که پایبند به سفته و چک خودمون باشیم.... یه موضوع مونده اینکه از نمایندگی مدام با من تماس میگیرن و میگن به اون شخص دسترسی ندارن و چون ماشین در {رهن} شرکت هست در صورتی که چکهای اون شخص رو که برای ماشین بنده داده شخصاخودم پرداخت نکنم ماشین رو توقیف میکنن...آیا اینکار و صحبتشون جنبه قاانونی داره یا فقط میخوان چون به اون دسترسی ندارن با این روش منو وادار به پرداخت چکهای اون فرد کنن.....{درضمن چک کلی قیمت ماشین رو که چک ضمانت بوده رو هم اون شخص داده یعنی 8+1 چک که یکی ضمانت پرداخت کلی بوده و بقیه ضمانتی نبودن و مربوط به پرداخت مابقی اقساط ماهیانه بوده} پیشاپیش سپاسگزارم از راهنماییتون

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: اثبات فروش/اثبات وقوع بيع
1 پاسخ
2,683 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶ ۱۷:۲۵