ضمانت بانکی

با سلام‌ بنده ضامن چند فقره وام بانکی از بانک سپه برای یک نفر شده بودم و با توجه به انکه ایشان در زمینه واردات فعالیت داشتند از بنده جهت ضمانت وامهای مذکور استفاده نمودند و مبلغ ۱۵ میلیون به من پورسانت دادند و یک فقره چک ۳۰۰ میلیونی جهت ضمانت باز پرداخت وامها به من دادند چون مجموع وامهایی که ضمانت کرده بودم ۳۰۰ میلیون بود ( در چک کلمه بابت قید شده است که عملا نمیتوانم شکایت کیفری انجام بدهم).....بعد از چند ماه به بنده گفت ورشکست کرده و نمی تواند وامها را برگرداند و متواری شد الان سه سال از ضمانت بنده می گذرد و تحقیقی که کردم بانک ۵۵۰ میلیون درخواست خسارت کرده است البته رای غیابی صادر شده چون نه من و نه دیگر ضامنین در دادگاه حاضر نشدیم لازم به ذکر است تمام ادرس های من و ضامنین را این اقا در فرم وامها اشتباه ثبت کرده بود و به همین دلیل هیچ گونه احضارییه ای به دستم نرسیده بود و بقیه ضامنین هم ظاهرا خریدنی بودند و از روزنامه پیدا کرده بود سوال بنده این است که چون تمام این مبلغ را باید بنده جوابگو باشم ایا می توانم اعسار مطلق بزنم یا این که میتواند بانک حکم جلب بنده را بگیرد چون از نظر مالی وضعیت مناسبی اصلا ندارم نه خونه نه خودرو و نه هیچ حساب بانکی ( فقط ماهی ۱/۵ میلیون از ویزیتوری درامد دارم) و اگر قبول کردند با اعسارم چه مبلغی باید پرداخت کنم سپاسگذارم چنانچه جواب این بنده حقیر را بدهید

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: سایر مقررات حقوقی
2 پاسخ
2,714 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ ۱۸:۱۰